Már hosszú hónapok óta vacilláltam azon, hogy mi legyen az utánvét lehetőségének a sorsa. Ugyanannyiszor ki akartam már vezetni, mint ahányszor visszakoztam belőle. Viszont most eljött az idő, hogy meghozzam a nehéz döntést: ezentúl nem lesz lehetőség az utánvétes fizetésre. Ha rendszeres vásárló vagy, akkor kérlek olvasd végig, számodra továbbra is biztosítunk egy megoldást.
Gyakorlati és praktikus oka is van ennek a döntésnek.
Egyrészt az utóbbi időben nagy átlagban megnőttek a bankkártyával előre kifizetett rendelések, és az utánvételes csomagok nagyrészt háttérbe szorultak (bár az előrendeléseknél még mindig utóbbi dominált).
Viszont az utánvétes megrendelések között még mindig szép számmal akadnak olyanok, amiket az egyes megrendelők nem vettek át. Ezerszer megénekeltem már, hogy az emiatt felmerülő többletköltség ránk hárul, így természetesen bevétel sem keletkezik, arról meg nem is beszélve, hogy ezzel kárba ment a csomagolás, és az oda-vissza utaztatások meg raktárakban tengődések után gyakran a termék sem olyan állapotban érkezik vissza, mint amit szívesen újra áruba bocsátanánk.
Illetve szintén közre játszott még, hogy a partnereink nem bizományi rendszerben működnek, tehát nem az eladott darabok alapján kell rendezni a fogyást, hanem előre le kell adni a megrendelni kívánt példányszámot, és rövid határidőn belül, értékesítés előtt már rendezni kell a számlát. Ez eddig is így volt, ebben nincs újdonság, de az aprózódó piac és nehéz gazdasági körülmények miatt egyre nehezebb menedzselni az elő- és utánrendeléseket, pláne ha az utánvétek miatt akár 2-3 hét is lehet, mire tudunk bevételt realizálni.
A bankkártyás kifizetésnek is van egy egyhetes átfutási ideje, mire jóváírják a számlánkon, de ez egy jóval kiszámíthatóbb konstrukció, mint az, ha valaki például az utolsó átvehető napon veszi ki az utánvétes pakkot. Ha a nehezen kiszámítható átvételekkel kicsúszunk a futárszolgálat elszámolási időablakán, akkor akár 2 hét is lehet, mire megkapjuk a kifizetést.
A rövid életű hype-kultúra miatt a megjelenések után a készleten maradt termékek egyébként is beragadnak, az át nem vett csomagok visszakerülése pedig csak tovább duzzasztja a készletet. Az árkötöttségi törvény miatt még egy akciót sem lehet meghirdetni, hogy ezek kipörögjenek. Az így felgyűlt termékek értékesítési potenciálja tehát egyre csökken, minél távolabb kerülünk azok megjelenésétől. És mire letelik az 1 év, hogy lehessen kedvezményeket adni, addigra meg már szépen fogalmazva, a kutyát sem fogja érdekelni.
Van megoldás?
Nem szeretném a törzsvásárlóktól teljes mértékben elvenni ezt a lehetőséget, mert ők azok, akik miatt még tud üzemelni a webshop. A rendszeres és megbízható vásárlóknak, akik legalább háromszor adtak le rendelést idén, egy olyan alternatívát tudok felajánlani, hogy fizetésnél válasszák a banki átutalás opciót és a megrendelés megjegyzésébe írják bele, hogy “UTÁNVÉT”. Így természetesen nem fogjuk várni az utalást, de a rendelést sikeresen le lehet adni, mi pedig tudjuk utánvétes csomagként kezelni.
Szóval, ha eddig is megtiszteltél a vásárlásaiddal, csak többnyire az utánvétet választottad, de ezután is szeretnéd támogatni a webshop működését, akkor nagyon hálás vagyok, ha továbbra is a GeekVilág Shopot választod!
Természetesen bármilyen kérdéssel, kéréssel továbbra is fordulhatsz hozzám bizalommal: info@geekvilagshop.hu